top of page

BLOG

Czy zarejestrowałaś/eś już swój kominek?!

Zaktualizowano: 18 lip 2022

Czy słyszałaś/eś, że obowiązują nowe przepisy? Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)? Jakie urządzenia trzeba rejestrować? Kto musi to robić i ile masz na to czasu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.


od początku lipca zaczęła obowiązywać Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

LepszePowietrze przypomina, że od początku lipca zaczęła obowiązywać Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. To oznacza, że od 01.07 musisz złożyć deklarację z informacjami m.in. o nieruchomości i użytkowanych w niej źródłach ciepła.


Katalog urządzeń, które trzeba będzie zgłosić obejmuje m.in. kotły i grzejniki gazowe, piece na paliwa stałe, kominki, a nawet kuchnie węglowe. Zgłaszać będzie trzeba także pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne oraz ogrzewanie elektryczne.montaż pompy ciepła we Wrocławiu
Pompa ciepła to jedno z urządzeń, które należy zgłosić

Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (gunb.gov.pl) wszelkie formalności załatwimy z łatwością przez Internet, nie wychodząc z domu. Deklarację będzie można złożyć w formie elektronicznej i ta opcja jest preferowana przez CEEB (Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków).


Istnieje także możliwość załatwienia tego w formie papierowej, wysyłając dokumenty listownie lub składając we właściwym Urzędzie.


Złożenie takiej deklaracji jest obowiązkowe. Dla budynków, które już istnieją właściciele czy zarządcy mają aż 12 miesięcy na dopełnienie formalności. Jeśli jednak dom, w którym zostało uruchomione źródło ciepła (lub spalania paliw) zostanie oddany do użytku po 1 lipca 2021 czas skraca się do 14 dni.


od początku lipca zaczęła obowiązywać Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

LepszePowietrze.com sugeruje, żeby nie zostawiać takich spraw na

ostatnią chwilę. Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na ten temat sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego:


https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-

ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faqPotrzebujesz wsparcia w sprawie rozwiązań dotyczących POMP CIEPŁA?


Jesteśmy tu, by Tobie pomóc! Odpowiedz na kilka pytań dotyczących Twojego domu, kliknij tutaj. Zajmie to mniej niż 2 minuty! Otrzymasz wsparcie konsultanta i darmową wycenę.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page