top of page
Montaż klimatyzacji Wrocław
Informacje

Klimatyzacja - Wrocław

Montaż, serwis klimatyzacji we Wrocławiu i okolicach. Mitsubishi, Daikin, Panasonic, Gree, Haier, Rotenso. Czyszczenie, ozonowanie, wymiana filtrów, pomiary, kalibracja

Wybierz swój klimatyzator:

 

Zamieszczone informacje oraz prezentowane grafiki mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kodeksu cywilnego.

Oferujemy kompleksową usługę, jaką jest sprzedaż, montaż i serwis klimatyzacji w całym województwie dolnośląskim, w tym we Wrocławiu i Czernicy.

 

Zapewniamy specjalistyczne doradztwo przy wyborze klimatyzatorów, dbając, by nie tylko poprawiały komfort przebywania w pomieszczeniach, ale i przynosiły oszczędności podczas użytkowania.

 

Naszą misją jest dbanie o czyste powietrze, dlatego rekomendujemy nowoczesne klimatyzatory, pracujące na ekologicznym i energooszczędnym czynniku R32, które poprzez wysoką efektywność energetyczna obniżają zużycie energii.

Klimatyzacja - czy warto?

Chyba nie wyobrażamy już sobie braku klimatyzacji w samochodzie czy w pokoju hotelowym na wakacjach, prawda? Taki komfort możemy zapewnić sobie także na co dzień!

Klimatyzacja stała się istotnym elementem wyposażenia pomieszczeń. Przede wszystkim zapewnia odpowiednią temperaturę – może chłodzić lub ogrzewać w zależności od potrzeb.

 

Pełni rolę dekoracyjną. Design klimatyzatora nie musi być nudny – szary z efektem lustra, czarny mat, a może akcenty kolorystyczne pasujące do wnętrza? Producenci zapewniają naprawdę stylowe urządzenia, które stają się ozdobą.

 

Budujesz inteligentny dom? Klimatyzację można także połączyć poprzez WiFi z systemem Smart Home czy sterować nią z pozycji smartfonu z dowolnego miejsca, a także zaprogramować inteligentne scenariusze.

 

Klimatyzatory także mają wbudowane prozdrowotne funkcje: filtracja i jonizacja powietrza, samooczyszczanie się czy inteligentne kierowanie strumieniem powietrza, tak by nie był wycelowany w człowieka.

Sterownie klimatyzacją

Montaż klimatyzacji w domu, mieszkaniu w bloku, biurze i sklepie!

Wykonujemy montaż klimatyzacji we wszystkich miejscach. Dom jednorodzinny, bliźniak czy szeregówka pozwalają na największą elastyczność w wyborze miejsca instalacji.

 

Instalujemy klimatyzację także w mieszkaniu w bloku. W takim wariancie najlepiej zamontować jednostkę zewnętrzną na balkonie lub tarasie. Montaż klimatyzacji przeprowadzamy także w biurach, sklepach lub innych lokalach.

Oferujemy rozwiązania:

Montaż klimatyzacji w domu mieszkaniu

domowe

Montaż klimatyzacji w biurze, sklepie

biurowe

Montaż klimatyzacji w magazynie, fabryce, pracowni

przemysłowe

Montaż klimatyzacji w serwerowni, laboratorium

specjalistyczne

Ile kosztuje klimatyzacja z montażem?

Koszt klimatyzacji z montażem uzależniony jest od wyboru urządzenia oraz zakresu jego montażu. W swojej ofercie posiadamy wiele klimatyzatorów różnych producentów.

 

Ich cena związaną jest z mocą chłodzenia/grzania, wyglądem (różne kolory i kształty) oraz dodatkowymi funkcjami (np. sterowanie WiFi, filtracja i jonizacja powietrza, samooczyszczanie się).
 

Wiemy, że wybór optymalnego rozwiązania jest trudny, dlatego powiedz na czym zależy Ci najbardziej a nasi eksperci przedstawią ofertę specjalnie dla Ciebie. 

Montaż klimatyzacji Wrocław - jednostka zewnętrzna
Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów

Montaż klimatyzacji - klimatyzator ścienny

Klimatyzatory Ścienne

najpopularniejsze rozwiązanie

Father Playing with Daughters_edited.jpg

Kup klimatyzację na RATY!

Chłodzenie jednego lub więcej pomieszczeń - SPLIT czy MULTISPLIT?

SPLIT

​Klimatyzatory SPLIT są idealnym rozwiązaniem do chłodzenia jednego pomieszczenia (jedna jednostka wewnętrzna i jedna jednostka zewnętrzna). Służą zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. 

Rozwiązanie bardzo wydajne, a przy tym energooszczędne. 

MULTISPLIT

MULTISPLIT to możliwość podłączenia zestawu wielu niezależnych klimatyzatorów, a tym samym możliwość chłodzenia nawet kilku pomieszczeń jednocześnie. W tym rozwiązaniu do wielu jednostek wewnętrznych można zastosować nawet tylko jedną jednostkę zewnętrzną. 
 

Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko cenne miejsce, ale można ograniczyć również zużycie energii.
Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest także szybkość montażu oraz łatwość serwisowania. Dużo prościej obsługuje się bowiem tylko jedną jednostkę zewnętrzną.

Producenci

Jaki producent?

Zobacz z jakimi producentami współpracujemy i jakie marki klimatyzatorów mamy w naszej ofercie. Wybierzmy rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Montaż i serwis klimatyzacji w województwie dolnośląskim

Podczas wykonywania montażu klimatyzacji wykorzystujemy produkty uznanych w branży producentów jak Haier, Daikin, Rotenso, Gree, Mitsubishi Electric czy Panasonic. Urządzenia te możemy zainstalować w bardzo wielu miejscach, zgodnie z potrzebami klientów. Mamy m.in. klimatyzatory:

 

 • ścienne,

 • przypodłogowe,

 • sufitowe,

 • kanałowe.

 

Pomagamy przy wyborze najlepszego miejsca montażu. Nasze usługi wykonujemy w blokach, domach jednorodzinnych, a także lokalach użytkowych, biurach, sklepach i obiektach przemysłowych. 

Zapewniamy również serwis klimatyzacji, obejmujący konserwację, naprawy oraz likwidację klimatyzatorów. Nasi wykwalifikowani instalatorzy posiadają odpowiednie do tego uprawnienia nadawane przez UDT. 

Polecamy nasz montaż i serwis klimatyzacji mieszkańcom Wrocławia, Czernicy i całego województwa dolnośląskiego. Sprawdź także zakładkę – pompy ciepła dolnośląskie

instalacja gotowa już w 4 godziny

Zobacz jakie to proste!

Współpraca
Opinie klientów

Jak wygląda współpraca z nami?
4 proste kroki!

 • Kto może zamontować mi klimatyzację?
  Tylko i wyłącznie instalator posiadający Certyfikat Personalny*, który jest zatrudniony w firmie posiadającej Certyfikat Przedsiębiorcy**. Aby zainstalować klimatyzację niezbędne są więc dwa certyfikaty - dla instalatora i firmy. Pamiętaj, że LepszePowietrze jak i nasi doświadczeni instalatorzy posiadają wszelkie niezbędne pozwolenia i certyfikaty. Ponadto współpracujemy bezpośrednio z producentami, dokładnie znamy ich technologie i realizujemy szkolenia techniczne związane z najnowszymi rozwiązaniami. *) Certyfikat Personalnyz Urzędu Dozoru Technicznego - sprawdź: www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_FGAZ.html **) Certyfikat Przedsiębiorcyz Urzędu Dozoru Technicznego - sprawdź: www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_ZAKL_UPR_FG.html słowa kluczowe: montaż, firma, certyfikat, pozwolenia, urząd
 • Czy wycenę otrzymam bezpłatnie?
  Oczywiście! Wyceniamy, prowadzimy oględziny, wykonujemy projekt instalacji, dobieramy urządzenia zawsze BEZPŁATNIE. Zapytaj więc o niezobowiązującą wycenę już teraz. słowa kluczowe: wycena, oferta, kosztorys
 • Kiedy otrzymam wycenę montażu klimatyzacji?
  Specjalnie przygotowaną dla Ciebie wycenę otrzymasz najpóźniej do 5 dni od momentu przekazania wszystkich niezbędnych informacji (zobacz pytanie: Jakie informacje muszę przekazać aby otrzymać wycenę?). Pamiętaj, że będzie ona ważna tylko przez kolejne 14 dni. słowa kluczowe: wycena, czekać
 • Jakie informacje muszę przekazać, aby otrzymać wycenę? DLA OSOBY PRYWATNEJ"
  Dla osoby prywatnej: Metraż i typ pomieszczenia, w którym ma być zamontowany klimatyzator - np. kuchnia 20m2. Typ budynku - np. dom jednorodzinny, mieszkanie, lokal użytkowy. Powierzchnia całego mieszkania/domu. Piętro - np. 1p. środkowe, parter czy poddasze. Czy jest balkon w mieszkaniu? Czy pomieszczenie, w którym ma być zamontowane urządzenie połączone jest bezpośrednio z balkonem? Standard klimatyzatora - budżetowy, standardowy, zaawansowany. Preferowane funkcje urządzenia np. jonizator. Słowa kluczowe: informacje, dane, parametry, wycena, plan, techniczne
 • Jakie informacje muszę przekazać, aby otrzymać wycenę? DLA FIRMY"
  Dla firmy: Rodzaj działalności w lokalu np. sklep, piekarnia przedszkole. Metraż pomieszczenia, w którym ma być zamontowany klimatyzator. Plany, szkice pomieszczeń. Planowane miejsca montażu urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych. Standard klimatyzatora - budżetowy, średnia półka, zaawansowany. Preferowane funkcje urządzenia np. jonizator. Słowa kluczowe: informacje, dane, parametry, wycena, plan, techniczne
 • Jak długo będę czekać, jeśli zdecyduję się na zamontowanie klimatyzacji?"
  Gdy zaakceptujesz wycenę, prześlemy Ci zamówienie usługi (forma umowy). Po wpłaceniu zaliczki określonej w umowie, zaczynamy procedurę realizacji zamówienia. Zazwyczaj w sezonie na montaż trzeba zaczekać od 14 dni do 21 dni.
 • Co to jest klimatyzator Split, a jaki to Multi Split?"
  Split to podstawowy zestaw składający się z jednej jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej Multi Split – zestaw składający się od dwóch do pięciu jednostek wewnętrznych zamontowanych w różnych pomieszczeniach oraz jednej jednostki zewnętrznej. W ten sposób, za pomocą jednego systemu możesz klimatyzować więcej niż jedno miejsce w swoim domu lub biurze.
 • Z jakich elementów składa się instalacja klimatyzacji?
  Jednostka wewnętrzna połączona jest z jednostką zewnętrzną instalacją gazowo cieczową (rurki miedziane w izolacji) oraz przewodami sterującymi (przewody elektryczne). Z jednostki wewnętrznej wyprowadzone są skropliny (wykroplona woda) na zewnątrz obiektu lub do istniejącej instalacji sanitarnej. Skropliny można odprowadzić grawitacyjnie, wykorzystując spadek rury, lub za pomocą dodatkowej pompki. Zasilanie elektryczne doprowadzone do jednostki zewnętrznej.
 • Czym głównie należy się kierować przy wyborze klimatyzatora?
  Ilość pomieszczeń, które mają być schłodzone (jedno czy więcej?). Wielkość pomieszczenia (w m²) z uwzględnieniem strony świata (np. strona południowa), wielkości okien (w m²), kubatury (w m³). Przeznaczenie pomieszczenia (sypialnia, salon, kuchnia, pomieszczenia wykorzystywane w biznesie np. salon fryzjerski, piekarnia, gabinet lekarski, biuro, serwerownia) Funkcjonalność urządzeń (wszystkie chłodzą i grzeją): urządzenia budżetowe – najtańsze, prosta stylistyka, spełniają podstawowe funkcje, urządzenia standard – średnia półka cenowa, dużo funkcjonalności, ciekawa stylistyka jednostek wewnętrznych np. różne kolory, powierzchnia błyszcząca lub matowa, (najczęściej preferowane urządzenia). urządzenia premium – wysoka cena, wyposażone we wszystkie funkcjonalności, duża wygoda, specjalistyczne przeznaczenie np. serwerownia, pełna automatyka.
 • Gdzie można zamontować klimatyzator?
  Jednostka wewnętrzna Musi mieć tyle miejsca aby mogła swobodnie zasysać powietrze np. jednostka ścienna, co najmniej 12 cm od sufitu, jednak nie niżej niż 2 m od podłogi. Jednostka zewnętrzna Musi mieć tyle miejsca aby mogła swobodnie oddawać ciepło, tył jednostki oddalony od przeszkody (np. ściany) co najmniej 20 cm, bok lewy oddalony od przeszkody co najmniej 15 cm, prawy bok oddalony od przeszkody co najmniej 30 cm. Długość rurociągu między jednostką zewnętrzną a jednostką wewnętrzną nie może być większa niż 15 – 20 m w linii prostej (w zależności od producenta), każdy zakręt skraca tą długość o ok. 1 metr. Różnica wysokości między jednostką zewnętrzną a jednostką wewnętrzną nie może być większa niż około 10 m (w zależności od producenta); WAŻNE Dąży się do tego, aby instalacja był jak najkrótsza i miała jak najmniej zakrętów. Powinna być zamontowana w takim miejscu, aby można było wykonywać konserwację.
 • Dlaczego w blokach montuje się jednostki zewnętrzne na balkonach?
  Budynki zarządzane przez Spółdzielnie lub Wspólnoty Mieszkaniowe wydając wytyczne co do warunków montażu klimatyzacji zazwyczaj wskazują, że jednostka zewnętrzna musi być zamocowana tylko w obrębię balkonu do wysokości balustrady. Jednak wytyczne mogą się różnić w zależności od Zarządcy budynku.
 • Czy klimatyzator jest głośny?
  Wewnętrzne jednostki w trybie cichym emitują już nawet tylko 15 dB, a w trakcie standardowej pracy ok. 20 -35 dB, Jednostki zewnętrzne w trybie maksymalnego obciążenia od około 50-70 dB. Jednak, gdy klimatyzator osiągnie zadaną temperaturę, to w sposób płynny obniża swoje obroty i głośność maleje – istnieje nawet możliwość automatycznego wyłączenia. Dla porównania, według Wikipedii, szmery w domu generują natężenie dźwięku na poziomie 40dB, a ruch uliczny to orientacyjnie 90db
 • Ile prądu pobiera klimatyzacja?
  Moc urządzenia jest zawsze określona w dokumentacji producenta. Podaje się dwie oddzielne wartości: moc chłodniczą/grzewczą (związaną z wydajnością urządzenia) moc elektryczną (związaną z zasilaniem urządzenia), Np. urządzenie o mocy chłodniczej ok. 2,5 kW zużywa średnio ok. 0,3 kW - 0,8 kW mocy elektrycznej. Pamiętaj, że w większości przypadków moc elektryczna jest kilkakrotnie mniejsza niż moc chłodnicza klimatyzacji.
 • Jaki jest koszt miesięczny pracy klimatyzatora?
  Średni koszt miesięczny zużycia prądu jest iloczynem poboru mocy, ilości godzin pracy oraz stawki za 1 kWh. Przykład: Jeśli urządzenie o mocy chłodniczej ok. 2,5 kW zużywa średnio 0,3 – 0,8 kW, a 1 kWh wynosi 0,70 zł i urządzenie pracuje ok. 60h w ciągu miesiąca (ok. 2h dziennie) to koszt wynosi średnio ok. 12,6 zł do 33,6 zł miesięcznie. Można założyć, że jest to uśredniony koszt pracy urządzenia w sezonie.
 • Czy instalacja (gazowo-cieczowa elektryczna i skroplinowa) będzie widoczna?
  W zależności od wyboru sposobu montażu: instalację można poprowadzić na zewnątrz ściany/na suficie i ukryć ją w korycie z tworzywa PCV, które można np. pomalować farbą w kolorze ściany instalację można też poprowadzić wewnątrz ściany; konieczne wtedy jest wykonanie bruzdy w ścianie i umieszczenie w niej instalacji. Bruzdowanie wykonywane jest przez naszą ekipę, jednak nie zajmujemy się już zakryciem instalacji i wykończeniem ściany np. tynkiem. słowa kluczowe: sposób montażu, ściana, wykończenie, instalacja, pcv, bruzdowanie, tynk
 • Ile trwa montaż klimatyzacji?
  W zależności od wyboru systemu. Najprostsze rozwiązania pozwalają na szybki czas montażu, przykładowo montaż Splitu może się zakończyć już po ok. 3 godzinach pracy wykwalifikowanego zespołu instalatorów LepszegoPowietrza. W przypadku skomplikowanych, rozbudowanych systemów np. Multi Split montaż może trwać nawet 2 dni. Jeśli masz takie życzenie, instalacja może odbywać się w 2 etapach: pierwszy etap położenie instalacji w bruzdach, drugi etap po wykonaniu prac wykończeniowych przez ekipę remontową.
 • Czy montaż może odbyć się w godzinach popołudniowych lub w sobotę?
  Tak! Zależy nam na Twojej wygodzie. Bardzo często, szczególnie w mieszkaniach lub domach zamieszkałych, montujemy klimatyzację w godzinach popołudniowych lub w soboty, tak abyś nie musiał brać urlopu w pracy.
 • Jak przygotować mieszkanie (zamieszkałe) do montażu klimatyzacji?
  Z miejsca bezpośredniego montażu musisz usunąć wszystkie zbędne przedmioty np. przesunąć meble, zdjąć firanki, zwinąć dywan itp. Możesz zabezpieczyć podłogę. Mamy specjalistyczny sprzęt i odkurzacze ograniczające rozprzestrzenianie się kurzy i pyłu, ale należy pamiętać, że są to jednak prace w kategoriach budowlanych. Nasza ekipa dokłada wszelkich starań, by porządki po instalacji nie wykraczały poza te standardowe, sobotnie 😊
 • Czy podczas montażu bardzo się pyli/brudzi?
  Dążymy do minimalnego zapylenia w miejscu montażu. Jednak jest to uzależnione od rodzaju robót i ścian w lokalu. Najbardziej brudzi i pyli wykonanie bruzdowania, trochę mniej przewiert przez ścianę. Mamy specjalistyczny sprzęt i odkurzacze ograniczające rozprzestrzenianie się kurzy i pyłu, ale należy pamiętać, że są to jednak prace w kategoriach budowlanych. Nasza ekipa dokłada wszelkich starań, by porządki po instalacji nie wykraczały poza te standardowe, sobotnie 😊
 • Jak przeprowadzany jest montaż klimatyzacji?
  Rozkładane są narzędzia instalatorów– jest ich dużo i musi być na nie miejsce Wytyczane jest umiejscowienie jednostki wewnętrznej, ścieżki instalacji gazowo cieczowej, skroplinowej, sterowania, zasilania. Montaż jednostki wewnętrznej – zawieszenie stelażu jednostki (kilka kołków rozporowych), zamocowanie jednostki. Montaż instalacji gazowo cieczowej, skroplinowej, sterowania, zasilania. Wykonanie przewiertu w ścianie zewnętrznej przez którą przechodzi instalacja. Montaż jednostki zewnętrznej – zamocowanie wieszaka/ lub innego mocowania (w zależności od umiejscowienia jednostki) za pomocą kilku kołków rozporowych. Połączenie instalacji. Testy i próby w celu sprawdzenia poprawności wykonanych instalacji klimatyzacji. Szkolenie z obsługi urządzenia.
 • Jak często należy serwisować urządzenie?
  Urządzenie w okresie gwarancji (dla osób fizycznych - od 3 do 5 lat) należy serwisować zgodnie z wytycznymi producenta (Karta Gwarancyjna) przez Instalatorów montujących urządzenie i nie przekraczać maksymalnych okresów między serwisami (dla osób fizycznych - od 6 do 12 miesięcy).

Kliknij, aby rozwinąć:

Wystrój Domu

Wiele domów i biur jest chłodzonych dzięki
Lepszemu Powietrzu!

Zobacz opinie klientów o nas w wielu miejscach:

LepszePowietrze Oferteo klimatyzacja wrocław
LepszePowietrze Oferteo klimatyzacja wrocław
LepszePowietrze Oferteo klimatyzacja wrocław

OD LAT #NAJLEPSI!

Należymy do grupy

najlepiej ocenianych profesjonalistów

wśród Dostawców Klimatyzatorów we Wrocławiu.

Klimatyzacja Daikin Wrocław

Montaż klimatyzacji – wycena

Wyceniamy, prowadzimy oględziny, wykonujemy projekt instalacji, dobieramy urządzenia zawsze BEZPŁATNIE. Specjalnie przygotowaną dla Ciebie wycenę otrzymasz najpóźniej do 5 dni od momentu przekazania wszystkich niezbędnych informacji.

 

Zapytaj więc o niezobowiązującą wycenę montażu klimatyzacji już teraz!

Montaż klimatyzacji Wrocław i okolice

Zapytaj nas o montaż klimatyzacji w Twojej miejscowości!

 

Nasze ekipy dojeżdżają naprawdę daleko. Najczęściej realizujemy instalację we Wrocławiu i okolicach. Poniżej orientacyjna lista miejscowości:


Świdnica Strzegom, Żarów, Marcinowice, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Czernica, Długołęka, Żórawina, Mietków, Sobótka, Jordanów Śląski, Oleśnica Bierutów, Syców, Dzierżoniów, Łagiewniki, Bielawa, Piława Górna, Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Zawonia, Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów, Ząbkowice Śląskie, Bardo, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice, Środa Śląska, Miękinia, Malczyce, Kostomłoty, Udanin, Wołów, Brzeg Dolny, Milicz, Krośnice

Klimatyzacja - serwis

Nasza ekipa składa się z wykwalifikowanych instalatorów, którzy posiadają odpowiedni Certyfikat Instalatora nadany przez UDT.

 

Zajmujemy się montażem, wykonujemy naprawy, oferujemy konserwację, serwisujemy oraz przeprowadzamy likwidację klimatyzatorów.


Rekomendujemy klimatyzatory, które pracują na nowym, ekologicznym i energooszczędnym czynniku R32. Wybór takiego klimatyzatora zmniejsza oddziaływanie na środowisko i dzięki wysokiej efektywności energetycznej prowadzi do obniżenia zużycia energii.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem Haier

Współpracujemy i dostarczamy systemy i rozwiązania klimatyzacyjne firmy Haier

bottom of page