top of page

BLOG

Skorzystaj z dotacji na pompę ciepła i fotowoltaikę

Zaktualizowano: 18 lip 2022

Nawet 9 tys. zł dotacji na pompę ciepła i 5 tys. zł na fotowoltaikę dla mieszkańców Powiatu Oławskiego! Nie zwlekaj, na złożenie wniosków masz mniej niż 3 miesiące! Co należy zrobić by uzyskać dofinansowanie? Przeczytaj ten artykuł!Jesteś mieszkańcem Powiatu Oławskiego? Jeśli tak, to od 4 stycznia możesz skorzystać z dotacji na zakup i montaż instalacji m.in pomp ciepła, fotowoltaiki. Proponowany przez powiat program ma m.in. na celu polepszenie stanu powietrza w Twoim miejscu zamieszkania oraz propagowanie stosowania odnawialnych źródeł energii.


Jeśli się zdecydujesz, odpowiedni wniosek należy złożyć do końca marca. Ostateczny termin to 31.03.2022 r. Nie zwlekaj więc z podjęciem decyzji. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące pomp ciepła czy fotowoltaiki, nasi fachowcy chętnie ci pomogą - skontaktuj się z nami.Jakie kwoty można uzyskać w ramach tej dotacji?


Zgodnie z założeniami dotacje będą udzielane w wysokości:

nie większej niż 5000 zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej (czytaj więcej o fotowoltaice);

nie większej niż 9000 zł na zakup i montaż pompy ciepła (czytaj więcej o pompach ciepła).


Co należy zrobić?

1. Wypełnij i złóż wniosek do 31.03.2022 r. Wzór można pobrać ze strony Powiatu Oławskiego. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności chętnie Ci pomożemy!

2. Po weryfikacji wniosków, kolejnym krokiem będzie zawarcie umowy z Powiatem Oławskim

3. Dokonaj zakupu instalacji wraz z montażem. Ale, bez obaw! Pomożemy Ci wybrać najlepsze urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb. Zapytaj o wycenę pompy ciepła i/lub fotowoltaiki już teraz!


4. Powiadom Powiat o zakończeniu zadania związanego z dofinansowaniem


5. Na koniec, złóż dokumenty rozliczeniowe.Szczegółowe informacje i wzory dokumentów można uzyskać w Powiecie Oławskim lub na stronie internetowej Powiatu Oławskiego www.starostwo.olawa.pl


Szukasz informacji o innych programach np. Kawka Plus czy Czyste Powietrze? Przeczytaj o dofinansowaniach pomp ciepła i tym jak pomoże Ci LepszePowietrze!Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page