top of page

BLOG

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym w domu?

Zaktualizowano: 18 lip 2022

Czy Ty też płacisz coraz więcej za ogrzewanie gazowe? Zastanawiasz się jak zmniejszyć rachunki? Jak to zrobić, by w domu było wciąż ciepło i przytulnie? Kilka prostych kroków sprawią, że więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu, a w mieszkaniu będzie dalej komfortowo!


Rosnąca cena gazu powoduje, że wielu z nas zastanawia się nad tym, w jaki sposób można zredukować koszty ogrzewania swojego mieszkania lub domu. Jednocześnie nie chcemy, by nasze działania wpłynęły na komfort naszego życia.


Okazuje się, że nie trzeba podejmować od razu drastycznych kroków. Fachowcy określają, że zmniejszając temperaturę pomieszczenia tylko o jeden stopień możesz zyskać nawet około 6% oszczędności. Tylko jedna kreska na termometrze mniej będzie generować dla nas mniejsze rachunki.Koszty ogrzewania są ściśle związane z pogodą i temperaturą zewnętrzną. Pamiętaj, że im jest większa różnica między temperaturą w pomieszczeniu a temperaturą na zewnątrz, tym oszczędności są mniejsze. Dla niektórych może wydawać się to oczywiste, ale warto to zaznaczyć.


Wiele osób popełnia następujący błąd - idąc spać znacznie redukuje ogrzewanie w mieszkaniu. To nie jest dobry pomysł. Nie należy bardzo mocno zmieniać temperatury między dniem a nocą. Obniżając ją w nocy, utrata energii musi zostać uzupełniona następnego dnia. Wahania wskazań termometru będą zapewne powodować dyskomfort, a oszczędności mogą być niewielkie.Jeśli chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu w domu musisz do sprawy podejść z głową. Celem jest zmniejszenie rachunku za gaz, jednocześnie zachowując komfort w miejscu zamieszkania. Ale jak to zrobić?


LepszePowietrze proponuje kilka prostych kroków, od których możesz zacząć!


  • Obniż temperaturę w pomieszczeniu, w którym stale przebywasz o 1 stopień. Najczęściej będzie to salon, pokój dzienny czy gabinet, w którym pracujesz. Jedna kreska na termometrze nie będzie aż tak odczuwalna.


  • Obniż temperaturę w pomieszczeniach, w którym przebywasz sporadycznie o 2 stopnie. Zapewne będzie to przedpokój oraz wszystkie pokoje, do których rzadko zaglądasz w ciągu dnia.  • W nocy obniż temperaturę w sypialni do komfortowego według Ciebie poziomu ale nie ustawiaj mniej niż 18 stopni. Sen w obniżonej temperaturze jest zdrowy, ale wskazanie termometru nie może być zbyt niskie. Sugerujemy ustawić 18 stopni lub więcej.


  • Zamykaj drzwi we wszystkich pomieszczeniach. Ograniczysz w ten sposób mieszanie się powietrza o różnych temperaturach, z różnych pomieszczeń. Pomoże to wdrożyć zasady z punktów przedstawionych wyżej.  • Odsłaniaj żaluzje czy zasłony we wszystkich oknach, które są eksponowane na słońce. Zasłaniaj je gdy słońce zaszło już za horyzont lub np. w nocy. W trakcie dnia skorzystasz w ten sposób z darmowego źródła ogrzewania. Żaluzje czy rolety pomogą później utrzymać zgromadzone ciepło w mieszkaniu.


  • Wietrz pomieszczenia krótko i intensywnie. Nawet gdy na zewnątrz jest zimno nie możesz zapomnieć o wietrzeniu pomieszczeń. Dopływ świeżego powietrza jest dla samopoczucia bardzo ważny. Należy jednak to robić w odpowiedni sposób - otwórz okna szeroko, na krótką chwilę.  • Skorzystaj z klimatyzacji. W celu zwiększenia komfortu cieplnego dogrzewaj się klimatyzatorem o wysokiej sprawności grzewczej japońskiej marki Daikin np. Sensira+. To bardzo efektywny sposób, by ogrzać mieszkanie za niewielkie pieniądze. Jeśli Twoje mieszkanie nie jest wyposażone w system klimatyzacji to nie problem - skorzystaj ZIMOWEJ PROMOCJI 2021/2022 (czytaj więcej). Jeśli potrzebujesz skontaktuj się z nami by dobrać rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzebOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page