top of page

BLOG

Klimatyzacja w mieszkaniu

Zastanawiasz się nad zamontowaniem klimatyzacji w mieszkaniu? Koniecznie musisz zapoznać się z tym artykułem! Ile kosztuje klimatyzacja w bloku? Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator w mieszkaniu? Czy potrzebny jest remont by zamontować klimatyzację? Jak się przygotować?


Ile kosztuje klimatyzacja z montażem w mieszkaniu w bloku?
Ile kosztuje klimatyzacja z montażem w mieszkaniu w bloku?


Klimatyzacja w bloku, kamienicy czy wieżowcu!


Męczą Cię upały w mieście? Chyba nie wyobrażamy już sobie braku klimatyzacji w środkach transportu czy w pokoju hotelowym na wakacjach, prawda? Taki komfort możemy zapewnić sobie także na co dzień! Nawet jak mieszkamy w mieszkaniu - w bloku, w kamienicy czy wieżowcu. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne! Bardzo wielu klientów zwraca się do nas z zapytaniem dotyczącym montażu klimatyzacji w ich apartamencie.Montaż klimatyzacji na balkonie w mieszkaniu w bloku
Montaż klimatyzacji w mieszkaniu jest co raz bardziej popularny!

Klimatyzacja na balkonie lub tarasie


Klimatyzacja jaką montujemy składa się z dwóch elementów - jednostki wewnętrznej, która dmucha zimnym lub ciepłym powietrzem oraz jednostki zewnętrznej, która odpowiada za wymianę ciepła. Decydując się na montaż klimatyzacji w mieszkaniu jednostkę zewnętrzną najlepiej zamontować na balkonie.


Budynki zarządzane przez Spółdzielnie lub Wspólnoty Mieszkaniowe wydając wytyczne co do warunków montażu klimatyzacji zazwyczaj wskazują, że jednostka zewnętrzna musi być zamocowana tylko w obrębię balkonu do wysokości balustrady. Jednak wytyczne mogą się różnić w zależności od Zarządcy budynku - zapytaj się jak to wygląda w Twoim przypadku!Klimatyzacja z montażem na balkonie
Zapytaj się Zarządcy budynku o wytyczne dotyczące montażu klimatyzacji

Czy balkon musi być duży? Ile miejsca klimatyzator zajmuje na balkonie?


Montowaliśmy już klimatyzację na wielu różnych balkonach. Wszystko uzależnione jest od wybranego modelu klimatyzatora i jego wielkości. Generalne zasady mówią, że jednostka zewnętrzna musi mieć tyle miejsca aby mogła swobodnie oddawać ciepło - tył jednostki powinien być oddalony od przeszkody (np. ściany) co najmniej 20 cm, bok lewy oddalony od przeszkody co najmniej 15 cm, a prawy bok oddalony od przeszkody co najmniej 30 cm.


Wybierając miejsce na montaż klimatyzacji na swoim balkonie pamiętaj, że powinna ona być zamontowana w takim miejscu, aby można było wykonywać konserwację.montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku
Montaż klimatyzatora w mieszkaniu może odbyć się bez remontu!

Montaż klimatyzacji bez remontu!


Montaż klimatyzatora w mieszkaniu może odbyć się bez remontu! Całą instalację możemy poprowadzić na zewnątrz ściany/na suficie i ukryć ją w korycie z tworzywa PCV, które można np. pomalować farbą w kolorze ściany, by nie rzucała się w oczy. W ten sposób unikniemy konieczności remontu pokoju, w którym montowana jest klimatyzacja. Instalacja przebiega szybko i sprawnie, a potrwać może nawet tylko jedno popołudnie!


Oczywiście instalację można też poprowadzić wewnątrz ściany. Konieczne wtedy jest wykonanie bruzdy w ścianie i umieszczenie w niej instalacji. Bruzdowanie wykonywane jest przez naszą ekipę, jednak nie zajmujemy się już zakryciem instalacji i wykończeniem ściany np. tynkiem.


Jak przygotować mieszkanie do montażu klimatyzacji?


Z miejsca bezpośredniego montażu musisz usunąć wszystkie zbędne przedmioty np. przesunąć meble, zdjąć firanki, zwinąć dywan itp. Możesz zabezpieczyć podłogę np. folią budowlaną.


Mamy specjalistyczny sprzęt i odkurzacze ograniczające rozprzestrzenianie się kurzu i pyłu, ale należy pamiętać, że są to jednak prace w kategoriach budowlanych.


Nie musisz się martwić o bałagan! Nasza ekipa dokłada wszelkich starań, by porządki po instalacji nie wykraczały poza te standardowe, sobotnie.


Montaż klimatyzacji w mieszkaniu
Przewody instalacyjne klimatyzacji możemy poprowadzić wewnątrz lub na zewnątrz ściany

Ile kosztuje klimatyzacja z montażem w mieszkaniu w bloku?


Wyceniamy, prowadzimy oględziny, wykonujemy projekt instalacji, dobieramy urządzenia zawsze BEZPŁATNIE. Specjalnie przygotowaną dla Ciebie wycenę otrzymasz najpóźniej do 5 dni od momentu przekazania wszystkich niezbędnych informacji. Zapytaj więc o niezobowiązującą wycenę montażu klimatyzacji już teraz!Comments


bottom of page